Wizyta ctrl+HR na dwóch konferencjach i 3 wstąpienia Ani w 3 dni

image1

W ostatnim tygodniu lutego uczestniczyliśmy w dwóch konferencjach - Polityka wynagrodzeń dla instytucji finansowych oraz Analityki wynagrodzeń i benefitów.

Nasza współzałożycielka Ania miała zamykać swoimi wystąpieniami obie konferencje. Jednak życie pisze różne scenariusze, więc skończyło się na trzech wystąpieniach w trzy dni :)

image1
Żeby obejrzeć grafikę otwórz ją w nowym oknie :)

Mieliśmy okazję gościć we wtorek na konferencji MMC o wynagrodzeniach w instytucjach finansowych, gdzie Ania opowiedziała o motywacji. Zwróciła uwagę uczestników na to, że mimo iż większość pracowników lubi swoją pracę to jednak nie czują się zaangażowani. Pamiętajcie, że możemy tylko starać się, żeby wynagrodzenie nie demotywowało, a najsilniejszą motywację buduje docenianie.

W środę i czwartek z kolei byliśmy obecni na konferencji Trio, Analiza wynagrodzeń i benefitów. Drugiego dnia Ania miała wygłosić prelekcję o efektywności wynagradzania, jednak w związku z nieobecnością prelegenta, który miał zamykać pierwszy dzień konferencji została poproszona o dodatkowe wystąpienie. W związku z tym poza tematem efektywności opowiedziała, na życzenie uczestników, o projekcie kafeterii total cash, nad którym ctrl+HR będzie pracować z Nais - specjalistami od doceniania.

Najciekawsze wnioski z prezentacji:

Teraz, bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, każda złotówka wydana na jednego człowieka, w jednym projekcie oznacza potencjalnie utraconą korzyść z inwestycji w innego człowieka lub inny projekt.

Człowiek nawet marząc o osiągnięciu celu nie zawsze chce przejść drogę do niego - "Everybody wants to go to heaven but nobody wants to die", Joe E. Louis.

Wiemy też już jak złe może być zaangażowanie trwania, które sprawia, że pracownicy są aktywnie zdemotywowani i demotywują innych.

Jak motywacja i sens pracy przekładają się na wynik finansowy firmy.

Ania mówiła też o job-craftingu (dopasowaniu treści pracy do umiejętności i potrzeb pracownika) i japońskim IKIGAI, które określa sens życia człowieka.